Područna škola

Učitelji područna škole
Iz života područne škole

ŠKOLA U BOLNICI !

Bolest djeteta je stresni događaj za cijelu obitelj. U tijeku boravka u bolnici, kada to liječnik dozvoli, a u dogovoru s djetetom i roditeljima, uključujemo ga u nastavni proces. Cilj nam je osnažiti bolesnog učenika , pružiti mu na primjeren način adekvatna znanja i vještine i oplemeniti njegov bolnički dan društveno zabavnim i obrazovnim sadržajima.
Škola je ponosna na pedagoška iskustva koja slijede od 1945. godine . Osnovna naša premisa je omogućiti adekvatnu odgojno -obrazovnu, psihološku i sociopedagošku pomoć svakom hospitaliziranom učeniku kako bi on i obitelj lakše prevladali sve teškoće koje hospitalizacija i bolest inicira, a omogućuje bezbolniji povratak u matičnu školsku sredinu.

KAKO RADIMO ?

Program je verificiran od strane Ministarstva prosvjete i športa Republike Hrvatske Organizirana je stručno zastupljena nastava od 1. - 8. razreda. Nastava se odvija na bolnièkim odjelima. Učenicima srednjih škola organiziramo dodatni instruktivni rad. Školski rad je individualni i grupni . Uvažavamo potrebe bolesnog učenika i prilagođavamo opseg usvojenog školskog gradiva. Tijekom školske godine organiziramo zabavne sadržaje i izložbe u čemu aktivno sudjeluju mali pacijenti , učenici osnovnih i srednjih škola , Doma mladih i niz udruga na području Primorsko goranske županije i šire. Surađujemo s matičnom školom iz koje učenik dolazi i zajednički štitimo prava bolesnog djeteta. Sve informacije o načinu pružanja školskih sadržaja vašem djetetu možete dobiti svaki dan od 09-16 sati u zbornici (kućica iza porte) ili na bolničkim odjelima.

BOLNIČKA ŠKOLA NUDI NIZ DODATNIH SADRŽAJA :

Knjižnica koja posjeduje fond knjiga i časopisa za lektiru i zabavu. Savjetovanje roditelja a sve uz dogovor sa liječnikom i kliničkim psihologom. U prostoru Dječje bolnice nalazi se bogato opremljena igraona koju vode odgajatelji vrtića CPO Zamet Rijeka. Pacijenti predškolske i školske dobi rado tamo provode vrijeme. Područna škola pri Dječjoj bolnici je uključena u projekt koji se provodi na pedijatrijskim klinikama i pedijatrijskim odjelima u Republici Hrvatskoj pod nazivom "Za osmjeh djeteta u bolnici". Poštujući prava djeteta u bolnici pružamo mu emotivnu podršku i omogućavamo pravo na igru i učenje ( prema knjižici o pravima djeteta u bolnici , izdavač : Državni zavod za zaštitu obitelji , materinstva i mladeži -2002.) Sve informacije o školi mogu se dobiti od voditeljice područne škole - prof. Vesne Žilić na telefon : 659-125.

Centrala Dječje bolnice Kantrida : 659-111
Fax : 051/659-125